Park Tarabya Anaokulu

 

 

ANNELİ OYUN GRUBU NEDİR?

ParkTarabya Anneli Oyun Grubu (18 -30 aylık) çocuklar ve annelerinin güvenli bir ortamda periyodik olarak bir araya gelerek keyifli ve nitelikli zaman geçirdikleri, oyunlar aracılığıyla sosyalleşme fırsatı elde ettikleri ve bu sürede annelerin çocuklarının gelişimlerini farklı bir gözle değerlendirme fırsatı elde ettikleri bir etkinliktir.

 

Çocuklar bu yaş dönemlerinde dış dünya ile ilişkilerini oyunlar aracılığıyla kurarlar ve en yakınlarında anneleriyle kurdukları ilişkiden başlayarak, sırasıyla oyunlarla dış dünyayı keşfetmeye başlarlar. Bu düşünceden yola çıkarak düzenlediğimiz anneli oyun gruplarında çocukların annelerinin varlığında, kendilerini güvende hissederek öğrenme ve keşfetmeye dönük meraklarının uyandırılması amaçlanmaktadır.

 

Hava koşulları göz önünde bulundurularak bazı etkinlikler için, okulumuzun bahçesi ya da farklı özelliklere sahip olan oyun odalarımızı kullanmaktayız. Odalarımız sıcaklık, genişlik ve güvenlik açısından son derece donanımlı olup, çocuklarımızın özdenetim duygularını destekleyecek şekilde aynalı odaları tercih etmekteyiz.

 

15 günde bir cumartesi günleri düzenlediğimiz oyun gruplarımızın kontenjanları sınırlı olduğundan katılmak isteyen ailelerimizin 0212 2992856-57 numaralı telefondan katılım için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

 

ANNELİ OYUN GRUBU PROGRAM (10:30-12:00)

 

Dans Zamanı :

Kendimizi doğuştan duyarlı olduğumuz müziğin ritmine bırakıp, zihnimizin ve bedenimizin işbirliğine tanıklık edelim. Bir yandan büyük kas becerilerimizi desteklerken bir yandan da birikmiş enerjimizi atalım. (15 dk)

 

Oyun Zamanı :

Çocuklarımızın ilgilerine göre yöneldikleri oyun köşelerinde hayal güçlerini ortaya koymalarına, diğer çocuklarla iletişim kurmalarına olanak verelim. Bizler de çocuklarımızın dünyasına girebildiğimiz sihirli kapılarının anahtarı olan oyunları birlikte keşfedelim, (30 dk)

Ritim Zamanı :

Annemizin karnında tanıştığımız ritim duygusunu basit enstrümanlar kullanarak birlikte açığa çıkaralım. Bu sayede duygusal ve sayısal zeka üzerinde ritmin olumlu etkilerini birlikte keşfedelim. (15 dk)

 

Sanat ve Yaratıcılık Zamanı :

Şimdi sıra hamurlar, çeşitli boyalar ve artık materyaller kullanarak özgün eserler meydana getirmeye ve geleceğin sanat severleri olarak yaratıcı yanlarımızı ortaya koymaya geldi. Birlikte dünyayı farklı gözlerle görelim, duyularımızı harekete geçirelim ve yaratmanın hazzını deneyimleyelim. (20 dk)

 

Paylaşım Zamanı :

Etkinliklerimiz sona erdi. Şimdi deneyimlerimizi ve düşüncelerimizi paylaşalım. (10 dk)

 

 

 

 

Bizi Takip Edin

    

 

 

 

Yummy Dough