Park Tarabya Anaokulu

Park Tarabya Ailesi Değerleri

Okulumun Eğitim Anlayışı

Okulumun eğitim felsefesinin ana temasını "ETKİN ÖĞRENME" (High Scope Eğitim Programı) kavramı oluşturmaktadır. Kısaca "yaparak" ve "yaşayarak" öğrenme olarak tanıdığınız etkin öğrenme, öğrenen tarafından başlatılan ve devam ettirilen bir öğrenme sürecidir. Okulum aynı zamanda Reggio Emilia Yaklaşımının proje uygulamalarından ilham ve destek almaktadır.

 

Ben ve arkadaşlarım, aktif olarak kendi seçimlerimiz doğrultusunda başlattığımız etkinliklerde; yaparak, yaşayarak, yaratarak, araştırarak, sorgulayarak, düşünerek, planlayarak, keşfederek "öğrenmenin" keyfini ve ayrıcalığını yaşarken; öğretmenlerimiz de ilgileri doğrultusunda bizleri yönlendirmenin, rehberlik etmenin ve gelişimlerimizi izlemenin mutluluğunu yaşarlar.

 

Öğretmenlerimizin temel görevi, bizlerin gelişimini destekleyecek ve etkin öğrenmelerimizi sağlayacak doğru ve güvenli "ortamları" oluşturmak, "günlük" olarak izlemek ve değerlendirmektir.

 

İlgi alanlarımız ve yeteneklerimiz doğrultusunda bizler gelişimlerimizi sürdürürken; eğitim programımız çerçevesinde "tüm gelişim alanlarımız"da desteklenerek, yarının duyarlı, bağımsız, girişken ve mutlu bireyleri olma yolunda ilerliyoruz.