Park Tarabya Anaokulu

Park Tarabya Ailesi Değerleri

Eğitim Programım

Kuruluşundan bugüne okulumun eğitim danışmanlığını AÇEV'in de danışmanlığını yapmakta olan Filiz Uzuner yürütmektedir. Yaş grubu özelliklerimize göre danışmanım tarafından hazırlanan ve deneyimli öğretmenlerim tarafından uygulanan günlük programımızın temelini, high scope'un uzantısı olan zaman dilimleri oluşturmaktadır. Burada bizlere destekleyici çalışmaları eğlenerek öğrenmemiz için hareketli ve eğitici bir eğitim ortamı sunulur. Ayrıca kullandığımız Reggio Emilia yaklaşımı “kendiliğinden ortaya çıkan” dinamikle akış oluşturabilir. Reggio Emilia yaklaşımı çocukların merakları, ilgilerinden yola çıkan projelerden oluşur. Ortaya çıkan projeler boyunca çocuk araştırır, dener, hipotez üretir, bunları test eder ve öğrenmeler yapılandırır.

 

Okulum hafta içi her gün 08.00-18.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Biz çocukların yaş aralıklarına göre düzenlenen oyun grubu-yarım gün ve tam gün olarak program seçenekleri vardır.

 

Tarabya'da bulunan sıcacık yuvamda ritm, drama, çocuk yogası, meditasyon, katarsis çalışmaları, pilates, jimnastik, ilk yardım, ingilizce, bilgisayar, satranç, sanat el becerileri, yaratıcılık atölyesi, ekim-dikim, ahşap, deney atölyesi, folklor, dans, yüzme ve binicilik etkinlikleri bulunmaktadır.

 

Kayıt bilgilerim için tıklayınız…