Park Tarabya Anaokulu

Çocuklarımız artık “Minik TEMA”lı...

Park Tarabya Anaokulu çocukları, Minik Tema programı çerçevesinde yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle çevre bilinci gelişmiş bireyler olma yolunda önemli adımlar attı. Onlar atık birer “Minik Tema”lı.

 

Programı kapsamında, yıl boyunca 12 etkinliği hayata geçirdik. Sınıf içinde ve açık havada gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerin yanı sıra çocuklarımız için “Minik Tema aktif öğrenme” ilkelerine uygun bir öğrenme ortamı hazırladık.

 

Çocuklarımızın doğayla ilişkilerini deneyime dayalı olarak zenginleştiren bu etkinlikler; onların yaratıcılık, gözlem, eleştirel düşünme gibi becerilerinin gelişmesine de destek oldu.

 

Minik TEMA programı ile çocuklarımız doğada ve açık havada daha fazla zaman geçiren, doğanın ilkelerini ve sınırlarını algılayabilen, doğayla uyumlu yaşamaya çalışan birer ekolojik okuryazar olma yolunda önemli adımlar attılar.

 

Park Tarabya Anaokulu çocukları, ayrıca çevre, doğa, toprak, erozyon, sürdürülebilir yaşam gibi konularda da farkındalıklarının arttığı bir yılı daha geride bıraktılar.

Bizi Takip Edin

    

 

 

 

Yummy Dough