Sizlerin Görüşleri

 

When ı first came to Turkey, I wasn’t sure that I would be able to find a school that would replace my four year old daughter’s preschool in Sweeden. ParkTarabya gave space to my child to express herself with love and not only the chance to embrace the “ hands on “ education system in an atmosphere of responsibility taking but also academic development, which was very important for me and my family. Leaving back for my homeland country the thing I was worried most was getting apart from our ParkTarabya Family…

MOMMY SOFIE ( CAMILLA-4)

 

Kızım ve ben PARK TARABYA AİLESİ ile 2009 yılında tanıştık. Kızım bu sene 1. sınıfa başladı. 3 yaşındaki oğlum hala devam ediyor. Okulumuzla ilgili diyebileceğim, evimizden sonra çocuklarımın diğer yuvası oldu. Onların gelişimine çok faydalı bir alt yapı oluşturduğunu düşünüyorum. Özgüven, paylaşım, kendini çok rahat ifade edebilme gibi daha saymakla bitmeyen bir sürü artılar...Tekrar fırsat bulmuşken, çocuklarıma verdikleri emek ve özveri için çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Kucak dolusu Sevgiler...

ANNEM MELTEM ALTUNTAŞ (EFE-2 YAŞ)

 

Ayant trouvé une école avec des institutrices qui notent les enfants en leur permettant de vivre pleinement j’ai été trés heureuse en Turquie ainsi que mon fils Oliver qui a grandi avec vous. Pour nous avoir donné l’impression d’étre chez nous je remercie toute l’equipe de ParkTarabya.

MAMAN CHRISTIANE ( OLIVER-3)

 

Oğlum Erim 1 senedir tam gün olarak PARK TARABYA ANAOKULUNA devam ediyor. PARK TARABYA ANAOKULU öncesi oğlumun hiçbir yuva veya anaokulu deneyimi yoktu. Bir çocuğun hayatındaki yuva deneyiminin tüm okul hayatını ve başarısını etkilediğini öngördüğüm için sene başında her anne gibi çeşitli endişelerim vardı. Oğlum ilk kez evinden ayrılacak, ev ortamına nazaran daha kuralların olduğu, kendisinin tek ilgi odağı olmadığı bir ortama alışacak ve yeni şeyler öğrenecekti. PARK TARABYA AİLESİ ve tüm öğretmenlerine çok teşekkür ederim ki; oğlum bir anne sıcaklığı, şefkati ve ilgisinde okul yaşamına ilk adımını atmış oldu.

ANNEM AYLİN ÖZÇELİK (ERİM-3 YAŞ)

 

Öncelikle PARK TARABYA AİLESİNE bana bu şansı verdikleri için çok teşekkür ederim. Çalışma hayatını bırakıp kendini bebeğine adayan anne türlerinden biri olarak, Doruk'um üç yaşına geldiğinde artık ayrılık vaktinin geldiğine ve işe geri dönmem gerektiğine karar vermiştim. Eve yakın bir kaç kreşi gezdikten sonra kafamda kriterler belirmeye başlamıştı: Evet temiz olmalıydı, korunaklı olmalıydı, hem ev gibi samimi hem okul gibi düzenli olmalıydı vs vs.. PARK TARABYA' ya adım attığım anda ise aslında çok daha önemli bir kriteri diğerlerinde fark etmemiş olduğumu hissettim.

 

Cıvıl cıvıl mutlu çocuk sesi! O an dedim ki evet burası oğlum için doğru adres. Buradaki çocuklar çok mutlu ve benim de ilk hedefim onu mutlu olacağı bir yerde bırakmak olmalıydı. İş "bırakmak" mevzusuna gelince hiç kolay olmadı tabii. Ama deneyimli ve birçoğu "anne" olan PARK TARABYA ÖĞRETMENLERİ sayesinde o zor günleri de başarıyla geride bıraktık. İlk zamanlar onu nasıl sakinleştirdiklerini hayal ederken aklıma gelen paranoyak fikirleri tahmin bile edemezsiniz :) Ama zamanla oğlumun bensizken daha uyumlu ve ılımlı davrandığını görerek ve iyi bir eğitim aldığını gözlemleyerek bu paranoyalarımın da ne kadar yersiz olduğunu öğrendim. Öğretmenlerimizin işi aslında hiç de kolay değil, sadece çocuklarını değil bizleri de eğitiyorlar. Doruk'un kreşe başladığından beri katettiği yolu görüyor ve onlara her fırsatta sonsuz teşekkürler ediyorum.

 

Mehtap öğretmenimin Doruk'u karşılarken "Hoşgeldinnn !" diyerek kucak açması ve Doruk'un ona koşarak atlaması, benim için çocuğumu gözüm arkada kalmadan emanet edebileceğim yer burasıdır demek için yeterlidir. Çünkü sizin ne gördüğünüz, ne bildiğinizden öte çocuğunuzun ne hissettiğidir aslolan. Mutlu olan çocuk doğru öğrenir ve güzel büyür :) Sevgiler...

ANNEM ÖZGE DÖNMEZ (DORUK-3 YAŞ)

 

PARK TARABYA ANAOKULU güvenilir, sevgi dolu, iyi eğitim veren bir kurum. Kızımı her sabah okula bırakırken içim rahat bırakıyorum. Tüm öğretmenlerimizi çok seviyoruz. Ancak Mehtap öğretmenimizin ilgisini, desteğini belirtmeden geçemeyeceğim. Onu çok seviyoruz :)

ANNEM ŞERMİN DOĞANCAN (ZEYNEP-3 YAŞ)

 

Sıcak, samimi, içten bir çocuk yuvası. Her sabah gönül rahatlığıyla çocuğumu bıraktığım bir ev. Öğretmenlerin anne olması ayrıca büyük bir avantaj.

ANNEM NİLGÜN KRATZER (ATİLLA-5 YAŞ)

 

Sizinle geçirdiğimiz bu iki yılda, gözümüz arkada kalmadan bıraktığımız yavrumuz Ecrin'in gelişimini, sosyalleşmesini ve kendine kattıklarını büyük bir keyifle izledik, yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. PARK TARABYA her çalışanı ile bir bütün olarak sevdik. Yüreğinizdeki sevgiye ve eğitim anlayışınıza güvendik. Çok da doğru yapmışız. Mutlu çocuklar yetiştirdiğiniz için sizlere minnettarız. İyi ki hayatımızda yer aldınız, güzel yüreklerinize ve emeklerinize sağlık. Her birinize ayrı ayrı teşekkürler.

ANNEM SEDA BEKTAŞ (ECRİN- 6 YAŞ)

 

Umut bana çok bağlı olduğu için, okula kayıt ettirdikten sonra kafamda korku ve endişelerim vardı. Ama zaman ilerledikçe her şey yoluna girmeye başladı. Umut, Esra Hanım'ın hazırladığı gülen yüzleri her gün dikkatle yeşil renge boyarken, bugün boyamak bile istemiyor. Bu işin arkasında çok sevgi dolu bir ekip var. İyi ki sizleri tanımışız. Her sabah büyük bir heyecanla okula gelen Umut tatillerde okulunu özler oldu. Sabahları hayat dolu gülen yüzleriyle içten GÜNAYDINNN sesiyle kapıyı açan öğretmenlerimiz, bizlerin de güne iyi başlamamızı sağlıyor. Sizleri tanıdığımız için çok mutluyuz. Okula değil de çok sevdiğim bir arkadaşımın evine gelir gibiyim. Çok güzel kocaman bir aile, her şey için çok teşekkürler...

ANNEM AZİZE HUPAL (UMUT-6 YAŞ)

 

Bizi Takip Edin

    

 

 

 

 

 

Yummy Dough